


Pani bibliotekarka i księga magii
W małym miasteczku dzieją się dziwne rzeczy. Najpierw przepada pies Oli - Strzyżyk, potem Julian-dyrektor biblioteki i narzeczony Anny. Obaj trafiają jako ilustracja do jednej z lektur. Z książek znikają literki, a z wypożyczalni ktoś kradnie tajemniczy tom traktujący o magii. Okazuje się, że w sprawę zamieszani są burmistrzi nauczycielka biologii. Ola ze swoim kolegą Kubą postanawiają rozwikłać
zagadkę. Dołączają do nich sąsiadka Wanda i dyrektor muzeum. Sprawy się komplikują. Ciemne moce zaczynają zdobywać przewagę w miasteczku. Bibliotekarka Anna na skutek czaru zapada w śpiączkę.Trzeba odzyskać magiczną księgę i przywrócić ład w miasteczku.Jak poradzą sobie przyjaciele? Czy uda im się pokonać czary, uwolnić Strzyżyka, Juliana i Annę? Czy mieszkańcy miasteczka okażą się pomocni?
Zobacz pełny opis| Odpowiedzialność: | Eliza Mikulska ; [ilustracje Natalia Mikulska]. | ||
| Hasła: | Bibliotekarki i bibliotekarze Książki Magia Przedmiot magiczne Psy Powieść Literatura polska | ||
| Adres wydawniczy: | Radom : Wydawnictwo Lucky, 2024. | ||
| Wydanie: | Wydanie I. | ||
| Opis fizyczny: | 246, [2] strony : ilustracje ; 20 cm. | ||
| Uwagi: | Stanowi część 3. cyklu, część 1. pt.: Zaczarowana Pani bibliotekarka, część 2. pt.: Pani bibliotekarka na tropie. | ||
| Forma gatunek: | Książki. Proza. | ||
| Powstanie dzieła: | 2024 r. | ||
| Twórcy: | Mikulska, Natalia. Ilustracje | ||
| Przeznaczenie: |
| ||
| Odbiorcy: | Dzieci. 6-8 lat. 9-13 lat. | ||
| Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki | ||
| Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)
Nowości z działu O czarodziejach, czarownicach, czarodziejkach, wróżkach, niesamowitych umiejętnościach i zdarzeniach, superbohaterach obdarzonych mocami:





























