Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim - KATALOG

Biblioteka Publiczna im. Ireny Zarzyckiej
w Ożarowie Mazowieckim



book
bookbook

Bibliotekarka na froncie

Autor: Skeslien Charles, Janet




Dwie kobiety, dwa światy... Tajemnica ukryta na kartach burzliwej historii.
Trwa Wielka Wojna, gdy Jessie porzuca pracę w nowojorskiej bibliotece, by pomagać ludziom w sercu wojennej zawieruchy we Francji. Na miejscu organizuje wieczory czytelnicze dla lokalnej społeczności. Podczas jednego z nich poznaje stacjonującego nieopodal żołnierza. Jessie i Tom zakochują się w sobie i piszą listy, które pomagają im przetrwać. Kiedy

na froncie robi się naprawdę niebezpiecznie, dziewczyna musi udowodnić swoją odwagę i pokazać, że książka jest bronią, która zmienia świat.
Rok 1987. Początkująca pisarka Wendy natrafia w archiwach Nowojorskiej Biblioteki Publicznej na przelotną wzmiankę o Jessie Carson. Zafascynowana jej losem, odkrywa, że historia bibliotekarki w zaskakujący sposób splata się z jej własnym życiem. Jaki sekret skrywa Jessie? Co znajdzie Wendy na końcu swych poszukiwań?
Książka inspirowana prawdziwymi losami nieustraszonych kobiet z Amerykańskiej Komisji ds. Zniszczonej Francji, które działały zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od linii frontu pierwszej wojny światowej.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Janet Skeslien Charles ; przełożyła Agnieszka Szmatoła.
Hasła:I wojna światowa (1914-1918)
Bibliotekarki i bibliotekarze
Pomaganie
Relacja romantyczna
Trudne sytuacje życiowe
Francja
Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
Powieść obyczajowa
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Kraków : Mando - Wydawnictwo WAM, copyright 2025.
Opis fizyczny:373, [2] strony ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:1918-1987 r.
Powstanie dzieła:2024 r.
Twórcy:Szmatoła, Agnieszka. Tłumaczenie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. dla Dorosłych
Ożarów Maz., ul. Szkolna 2

Pozycja w trakcie opracowywania, niebawem będzie udostępniana.



Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

book



Nowości z działu Obyczajowa:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.